Ten Hag choqueert met verbijsterende transfers

door
Ten Hag choqueert met verbijsterende transfers

Erik ten Hag werd in juli aangesteld als de nieuwe coach van Manchester United, maar hij had zich zijn start wellicht helemaal anders voorgesteld. The Mancunians verloren hun eerste twee wedstrijden in de Premier League en ze kregen al zes doelpunten om de oren. Man United was de voorbije jaren altijd een wespennest en ten Hag wist goed dat hij aan een mission impossible begon. Maar de nieuwe coach krijgt over Het Kanaal ook veel kritiek te slikken wegens zijn transferpolitiek, waarbij hij (te) vaak teruggrijpt naar oude bekenden.


DE HAND VAN TEN HAG

Toen Erik ten Hag werd aangesteld als de nieuwe coach van Manchester United, werd er in Engeland al gezegd en geschreven dat de Nederlander niet de allerbeste kandidaat was voor de job. Verschillende media en analisten vonden namelijk dat Mauricio Pochettino de sterkste kandidaat was, vooral gelet op diens eerdere bewezen verdiensten in de Premier League. Maar binnenskamers bij Manchester United heerste er consensus omtrent de aanstelling van ten Hag. De zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach ging in januari concreet van start en dat was een uitgekiend proces dat in verschillende fasen verliep. De beslissing om ten Hag aan te stellen gebeurde door een select groepje met John Murtough (voetbaldirecteur), Darren Fletcher (technisch directeur), Joel Glazer (eigenaar) en Richard Arnold (CEO).



Manchester United koos dus vol overtuiging voor Erik ten Hag en de club is bereid om hun nieuwe coach de middelen te geven om de ploeg helemaal naar zijn hand te zetten. De Nederlander ambieert een type-voetbal met veel balbezit en pressing, maar er zijn ook specifieke varianten in zijn opvatting. Ten Hag is vooral een moderne coach en dan heeft hij de juiste spelers nodig om van zijn verhaal op Old Trafford een succes te kunnen maken. De Nederlander kreeg een vrijgeleide om de ploeg te versterken en daar maakte hij handig gebruik van. Hij haalde voorlopig drie versterkingen en dat waren allemaal oude bekenden van hem. De ex-coach van Ajax ging shoppen in zijn thuisland bij Feyenoord (Tyrell Malacia), Ajax (Lisandro Lopez) en hij haalde Christian Eriksen (ex-Ajax).

LISANDRO MARTÍNEZ

Hoewel Tyrell Malacia in het tussenseizoen een goede voorbereiding afwerkte, maakt de transferpolitiek van Erik ten Hag allerminst indruk in Engeland. Sterker nog, er worden zelfs grote vragen gesteld bij de keuzes van de Nederlander. Over Het Kanaal vraagt men zich bijvoorbeeld luidop af waarom Manchester United 57 miljoen euro betaalde voor Lisandro Martínez, de verdediger die tegen Brentford al tijdens de rust naar de kant gehaald werd. “Een beangstigende naïviteit”, schreef The Times over de transfer van Martínez. Ex-spits Tony Cascarino vond het aantrekken van de Argentijnse verdediger zelfs ‘verbijsterend’.



Na zijn vroegtijdige vervanging tijdens het debacle tegen Brentford (4-0 verlies) wordt de arme Lisandro Martínez nu al beschouwd als een miskoop en lachten de supporters van andere clubs met zijn kleine gestalte (hij meet 1 meter 75). Niet netjes. Maar Manchester United wist nochtans al op voorhand dat Martínez niet de juiste kwaliteiten en capaciteiten had om een meerwaarde te brengen. The Athletic meldde namelijk dat de club hem vorig seizoen ging scouten bij Ajax, maar zowel Ralf Rangnick als Ole Gunnar Solskjaer waren niet enthousiast over de scoutingsrapporten van Martínez. Maar Erik ten Hag wilde hem er kost wat het kost bij. Voor 57 miljoen euro dus.

NOG MEER OUDE BEKENDEN

Erik ten Hag haalde op zijn voorspraak Tyrell Malacia - die nog het voordeel van de twijfel geniet bij de fans en analisten - en Lisandro Martínez twee bekenden uit de Eredivisie, en dat helpt hem niet in de publieke opinie. Ook niet dat hij Christian Eriksen, een andere oude bekende van bij Ajax, eens in de spits plaatst en dan weer als verdedigende middenvelder. En daarnaast wil ten Hag nóg meer bekende gezichten halen naar Old Trafford, waaronder Frenkie de Jong (FC Barcelona), Anthony (Ajax) en Cody Gakpo (PSV Eindhoven), waarbij in Engeland vooral die laatste al vragen doet oproepen.



CASEMIRO

Ook op de de komst van Casemiro (Real Madrid) wordt bedenkelijk gereageerd. Zo merkt men in Engeland op dat de Koninklijke wel heel gemakkelijk afstand neemt van zijn sterkhouder. Mogelijk merkte men in Madrid dus dat het beste er al vanaf is. Daarnaast worden ook twijfels geplaatst bij het sportieve beleid op Old Trafford, waarin Erik ten Hag als manager een grote invloed heeft. Een hele zomer lang aasde United nadrukkelijk op de diensten van Frenkie de Jong. Maar nu komen ze dus uit bij Casemiro, dat toch een compleet ander type is. “Om van de Jong naar Casemiro te gaan, is hetzelfde als voor een labrador gaan en in plaats daarvan thuiskomen met een Rottweiler”, schrijft men bijvoorbeeld bij Manchester Evening News.



ARNAUTOVIC

Maar vooral de interesse in Marko Arnautovic, met wie Erik ten Hag als assistent-coach van Fred Rutten, nog kortstondig samenwerkte bij FC Twente, is onbegrijpelijk. Chris Sutton zei bij de BBC dat de komst van de 33-jarige aanvaller naar Manchester United een 'pr-ramp' zou zijn. “Het is geschift om aan zijn komst te denken. Ik dacht dat het een grap was. Het is idioot”, zei Sutton. “De supporters zien dit als een dwaling. Er zijn een miljoen andere spelers die aan United gelinkt zouden moeten worden. Dit is een regelrechte pr-ramp. Als Arnautovic wordt gehaald, komt Ten Hag onder enorme druk te staan.”



Ook Micah Richard, ex-speler van Manchester City en een gerespecteerde analist in Engeland, vindt dat Marko Arnautovic geen topaankoop zou zijn voor The Mancunians. “Hij is het soort speler dat je haalt nadat je topdoelwit al binnen is. Het is een goede speler, maar daar moet je nu niet mee komen. Hij moet door de achterdeur naar binnen worden gehaald, zodat je denkt: ‘oh, dat is een goede breedteversterking’. Dit is gewoon wanhopig. Het lijkt alsof er geen plan is. Maar op dit moment willen spelers niet naar Manchester United gaan.”

LEES OOK: 'Transferwending Man Utd: Lammens met verstomming geslagen'

🔥 Wat iedereen nu leest

Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
Boskamp verrast met een geheim dat hij al jaren draagt
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'
'Voetbalwereld stomverbaasd: drastische transfer Donnarumma'

Is ten Hag een vogel voor de kat?

Meest recent

Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week ...

103
103
'Droomtransfer Lukebakio op til: topclub meldt zich'

Dodi Lukebakio kent een zeer mooie buitenlandse carrière. De flankaanvaller krijgt weinig ...

38
38
KV Mechelen - Club Brugge: Hayen voert twee wissels door

KV Mechelen en Club Brugge openen vanavond de tweede speeldag van de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart ...

157
157
Bom in Ligue 1: PSG-ster 15 jaar de cel in?

De afgelopen jaren zijn héél wat voetballers in contact gekomen met het gerecht. Daar ...

70
70
Ajax helpt Club Brugge met slimme transferzet

Ajax heeft een nieuwe aanwinst voorgesteld en dat zullen ze in Brugge zeer graag horen. De ...

181
181
Bertaccini heeft beet: toptransfer eindelijk officieel

De kogel is door de kerk: Adriano Bertaccini is een speler van RSC Anderlecht. Dat maakte de club ...

215
215
‘Anderlecht niet klaar: Renard smeedt nog transferplannen’

RSC Anderlecht is ferm aan het uitpakken op de zomertransferperiode. Anderlecht zal na het fiasco in ...

196
196
KAA Gent zweet peentjes: Leko al ferm onder druk

KAA Gent ging op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League met 3-1 onderuit ...

149
149
Zulte Waregem haalt nieuw goudhaantje binnen

Zulte Waregem hoopt dit seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De kampioen van ...

97
97
‘Club Brugge verbaast met vreemde Jashari-beslissing’

De soap rond Ardon Jashari is een dagelijkse bezigheid op de zomermercato. AC Milan duwt ferm door ...

1260
1260
Bekende voetbaltrainer redt twee meisjes van de dood

Een geweldig verhaal in de marge van het voetbal: voormalig Inter-trainer Andrea Stramaccioni heeft ...

71
71
Wilmots grijpt opportuniteit: Standard heeft wéér beet

Standard Luik is met Marc Wilmots en Mircea Rednic een nieuwe weg ingeslagen. De Rouches hopen snel ...

169
169
'Renard stunt met constructie: details nieuwe toptransfer'

Anderlecht is nog druk in de weer op de zomermercato. Paars-Wit kan duidelijk nog versterkingen ...

530
530
De Mil slaat keihard terug na pijnlijke Charleroi-zeperd

Sporting Charleroi was afgelopen seizoen euforisch na de onverwachte overwinning op de Bosuil. De ...

106
106
Ivan Leko onthult gigantische domper bij KAA Gent

KAA Gent is niet goed aan het seizoen begonnen, maar Ivan Leko panikeerde vooralsnog niet. Met ...

356
356
Format-oorlog niet voorbij: verzet schiet meteen in actie

Het format in de Jupiler Pro League en de Challenger Pro League blijft voortduren. De kleinere clubs ...

223
223
Zweden maken Anderlecht compleet belachelijk

RSC Anderlecht heeft donderdagavond gezichtsverlies geleden op het Europese toneel. De Brusselaars ...

392
392
'Jashari-climax op komst: Milan belegt ultieme meeting'

Club Brugge leeft momenteel toe naar de start van de Europese campagne tegen RB Salzburg, maar zal ...

1500
1500
Fink bevestigt Genk-transfer: "Geen gekke dingen doen"

KRC Genk speelde vorige week een sterke partij, maar verloor uiteindelijk wel op het veld van Club ...

426
426
'Anderlecht grijpt in na fiasco: huurdeal in Premier League'

RSC Anderlecht heeft donderdag een mokerslag van formaat geïncasseerd en sneuvelde in de ...

589
589
Vincent Kompany en Bayern in diepe rouw gedompeld

Terwijl Vincent Kompany zijn team begint klaar te stomen voor het nieuwe seizoen, hangt er een ...

75
75
'Noa Lang nu al in de miserie door De Bruyne'

Komende zondag werkt SSC Napoli zijn derde oefenwedstrijd van de voorbereiding af, het Franse Stade ...

1190
1190
Nog méér miljoenen? 'Grootmacht schudt Ordoñez-soap door mekaar'

Club Brugge zal vrijdagavond op het veld van KV Mechelen geen beroep kunnen doen op Joel ...

546
546
'Cercle grijpt in: transferprioriteit bekend'

Cercle Brugge kende vorig seizoen een zeer lastig jaar en wist maar op het nippertje degradatie af ...

326
326
BMA velt definitief oordeel over nieuw competitieformat

In februari stemde de Pro League voor een nieuwe competitiehervorming. Daarbij worden de play-offs ...

535
535

Meer sportnieuws